| GabrielXD354 a întrebat:

Am si eu o întrebare in legătura cu admiterea de la liceubig grinaca cineva are media de 8.20 si pune un liceu la care se intra cu 8 pe prima opțiune, iar eu sa presupun ca nu intru la primele 4 opțiuni Aless de mine, iar a 5 a opțiune este liceul de mai sus si am media 9.10.Voi intra eu sau celălalt elev? avand in vedere ca el a pus acel liceu ca prima opțiune...

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Cel cu media cea mai mare va intra, adica tu. 9.10 > 8.20. Media 8, e cea mai mica medie. Adica cei care au sub 8 nu intra in disctutie.
Tu vei intra primul daca ai cea mai mare medie, apoi cel cu 8.20 sa zicem va intra al doilea dupa tine si tot asa.

| lovecats123 a răspuns:

Ambii...defapt daca nu exista alti 27 de elevi cu media mai mare ca a elevului 8.2 care au pus prima optiune liceul acela