| Andi123456789 a întrebat:

Îmi ziceți si mie toate meseriile unde te poți angaja daca ai luat bacul.

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Pai si "bacul" ala, l-ai luat absolvind un liceu, nu? si liceul ala o fi avut el o specializare, nu? pe diploma ta de "bac" ce scrie? ei, te poti ghida dupa profilul absolvit ca sa gasesti nomenclatorul meseriilor pe care le-ai putea practica.
Sau, dupa noroc, pile, relatii, spaga, poti gasi si alte meserii.

Sau, ma gandesc ca nu este exclusa nici posibilitatea asta: ai luat bacul spre... Braila, poate, depinde ce oferte de munca sunt pe acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama ca nu o sa iti insiruie nimeni aici o lista de meserii, insa orice loc de munca ce nu necesita specializari sau studii superioare poate fi ocupat de o persoana care detine doar bacul

Răspuns utilizator avertizat
| Addy77 a răspuns:

Eu zic sa tintesti tot mai sus chiar daca sistemul de invatamant al tarii e invechit.Multe meserii sunt dar sunt foarte prost platite, chiar si acelea ce necesita BAC-ul si o facultate (ex. profesor).