| Joker3134 a întrebat:

Meseriile care nu cer să ai bacul luat în principiu sunt meserii care nu prea au cum sa fie așa bune?

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai știi să pui fainață și gresie ca un artist, nu ai mai umbla in cap cu alte meserii: jandarm, polițist

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Joker3134):

"nu știu să fac nimic în viața" - deocamdată

fă ceva școală/școli

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Joker3134):

Concurentța de dată de raportul cerere/ofertă ce rezultă de aici?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Joker3134):

Ce să argumentez jokerule? care-i intrebarea de fapt?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Joker3134):

Cerere/ofertă - să trăiești și să faci scoală

| doctorandus a răspuns:

Depinde, ca instalator poti castiga destul de bine in Occident.

Răspuns utilizator avertizat
| Gurgău_Cristian_1999 a răspuns:

Nu neaparat. Ai putea sa te angajezi intr-o firma pe un post mai mic la inceput, ulterior sa avansezi daca iti doresti acest lucru. Bacul nu e asa de important in ziua de astazi, ca oricum nu te ajuta cu nimic. Pe angajatori îi intereseaza sa fii implicat si perseverent.