| DonaldTrump a întrebat:

In afara de mongoli ce alte popoare au reusit sa cucereasca Rusia?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poporul francez in timpul lui Napoleon, Turcii la 1877 si atunci rusii au scapat cu ajutorul romanilor si germanii in timpul lui Hitler. Au avut noroc de fiecare data cu frigul excesiv in care popoarele din sudul Europei au ajuns pe timpul iernii, neechipati si necaliti. Altfel se mai reducea din marimea imperiului si scapam dracu' mai repede de ei.

| DonaldTrump explică (pentru Salontanul):

Popoarele enumerate de tine le intleg ca nu sunt calite si echipate dar Suedia cand detinea mare parte din nordul Europei (Marele Razboi Nordic)? Ei ce dezavantaj avea? (adica nu ma refer ca erau chiar obisnuiti ca siberienii la iarna dar sigur erau mai pregatiti ca restul de mai sus)

| Salontanul a răspuns (pentru DonaldTrump):

Erau putini. Atunci conta si numarul.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Copie perfecta de aici: https://ro.wikipedia.org/wiki/Istoria_Rusiei

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poporul roman laughing

| DonaldTrump explică (pentru DoarBogdan):

Oile lui Becali rolling on the floor

| DoarBogdan a răspuns (pentru DonaldTrump):

Epica asta:laughing