| ralucaroibu a întrebat:

In anul scolar 2009 - 2010, elevii de clasa a VIII-a vor mai da teza la istorie/geografie? Ma refer, aici, la teze semestriale.
Deasemeni, tinind cont ca sesiunea de Evaluare Nationala, la clasa a VIII-a este in perioada 4-12 Mai, elevii vor mai da teze in semestrul al doilea?

63 răspunsuri:
| Munchkin a răspuns:

Se dau teze semestriale la alegere, geografie sau istorie.

| clawss a răspuns:

Nu! vor da 2 teste, limba romana si matematica, ca in Uniunea Europeana! rezultatul acestor teste se vor aduna cu media celor 4 ani pentru a forma media totala pe baza caruia se vor face repartitiile la liceu. Deasemenea liceul poate opta daca da un test de admitire, iar rezultatul admiterii va fi cel mult 50% din media intrarii, celalalt procentaj fiind acoperit de cele doua teste si media anilor V-VIII. In ceea ce priveste istoria si geografia vor avea de alesla care vor da teza, fara ca rezultatul acesteia sa se acumuleze la media de intrare la liceu!

| paul0013 a răspuns:

La geografie/istorie nu se mai dau nici un fel de teze sau examene... iar in sem I vom da teze obisnuite la romana si mate, dar in sem II pe langa teze obisnuite vom da niste examene la romana si mate care vor conta 25% la media pentru admitere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Intră pe www.edu.ro și găsești tot ce te interesează.
Multă baftă la școală.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da vor mai da teze semestriale la geografie sau istorie la alegere si vor mai da si pe sem al II-lea al anului scolar 2009-2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa nu dam nici o teza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu in mai se vor da tezele cu subiect unic din clasele 5-8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tezele se vor da la clasa in functie de ce alegi .......geografie sau istorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vor da in sem I teze de clasa (cu profesoara voastra) la romana, matematica, isorie/geografie, de asemenea si in semestrul II Se vor da teze de clasa la romana, matematica, isorie/geografie. Iar in mai se vor da niste teste nationale care contin materia V-VIII la romana si matematica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul asta se dau doar teze normale, in ambele semestre.shadow te contrazic la isto/geogra vom da dar la alegere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma ...in ele de teze! ca numai teze trebuie sa dam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal dar dam examen si la geografie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da elevi vor da teza si pe sem. 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt...se da teza si la geografie/istorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la mine la scoala dam teze si la geografie/istorie.straight face acum ne-a spus profesoara ca trebuie sa le dam.chiar trebuiestraight face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal ca se vor da si teze semestriale la:istorie sau geografie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se mai da teza la geografie sau istorie dar se da la clasa ca si la romana si matematica si in sem al2 la fel si dupa cum nea spus profesoara de romana se va da test pisa la final

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La geografie/istorie nu se mai dau nici un fel de teze sau examene... iar in sem I vom da teze obisnuite la romana si mate, dar in sem II pe langa teze obisnuite vom da niste examene la romana si mate care vor costa 25% la media pentru admitere ce kk nu ma pis pa el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super naspa astea sunt nebuni cate teze vor sa dam dupa ce ca am dat pe primul semestru 3 teze acum pe sem 2 am dat 2 simulari la mate si una la rom pe lanca tezele la mate rom si istorie/geografie acum mai dam 2 doar la mate si romana pe 4 la mate si 12 la romana parca asa au spus vor sa invatam ca nebuni mie nu-mi convine asa o sa strice de tot media de la admitere la liceu eu nu stiu ceo sa se faca aia care nu prea le are cu carte ii distruge de tot no sa intre nici la cel mai varza liceu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu mai are rost sa spun ca da.se dau teza la matematica, romana si geografie.si examenele. dar cred ca sti deja astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se dau si la geogreafie/istorie...eu le-am dat pe toatetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea se va da teza la geografie sau istorie (dupa preferinte) matematica, romana (teze la clasa), si pe semestrul al 2-lea se vor da pe langa tezele normale de la clasa (geogrefie/istorie, romana, matematica) examene la romana si la matematica :p
(deja s-au dat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, maine am teza la geografie si am dat si pe primul semestru. Dar eu sunt singura din clasa care da teza la geografie, restul de 31 dau tea la istorie tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e greu de cuma eu sunt 4 la sebaisep si osami fi e greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da vor mai da... o teza la istorie sau geografie la alegere si in sem 1 si in sem 2 la aceeasi materie aleasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit, se vor da tezele la geografie/istorie...prin noiembrie, cam asa.