| คηĐЯээд a întrebat:

In cadrul invatamantului liceal se poate acorda bursa de merit chiar daca beneficiez de 'bani de liceu'?
Deaorece m-am documentat si scrie ca elevii cu bani de liceu nu pot beneficia doar de burse de studiu si de bursa de ajutor social.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Poti primi atat bursa de merit cat si bani de liceu. Bursa de merit si bursa de performanta sunt recompense care se acorda elevilor cu rezultate remarcabile in activitatea scolara si extrascolara. In schimb, programul national "Bani de liceu" functioneaza ca un ajutor social in sprijinul elevului. Din acest motiv, elevii beneficiari ai programului "Bani de liceu" nu pot primi concomitent si un alt tip de ajutor social adica, bursa de studiu si bursa de ajutor social.