| ViddaWinter a întrebat:

In care universitati din Bucuresti merita sa intri la facultatea de limbi straine? Cite si ce limbi poti alege? Cum are loc admiterea?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Este o facultate pe care o faci cu sufletul pentru suflet. Nu ca sa castigi ceva in viitor.

Vei iesi una din meseriile: profesor, traducator. Si poti eventual lupta si in turism si translatare(traducere in timp real).

Dar cam atat. Ti se pare ca este o facultate pe care o poti face si sa ai in viitor o situatie financiara buna doar din asta? Mi se pare mai putin probabil.

| ViddaWinter explică (pentru cristimihailov):

La moment nici nu am avut in vedere sa cistig o situatie financiara buna in viitor! Mii interesant in care universitate ce limbi sunt disponibile? Meseriile le cunosc bine, pe mine ma intereseaza cum are loc admiterea si care universitate din Bucuresti e mai buna in acest domeniu!