| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp poti invata Germana la perfectie?

11 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Vreo 10-15 ani:d

| Jessica a răspuns:

Sa nu crezi ca poti invata in cateva luni. Germana e foarte grea! Cred ca in 5-10 ani...

Răspuns utilizator avertizat
| Eva a răspuns:

Nici macar nemtii nu vorbesc germana la perfectie happy

| Bee123 a răspuns:

Germana este o limba destul de grea fiecare o invata dupa cum poate trebuie sa ai ambitie dar trebuie sa si crezi in tine.MULT SUCCES :X!

| urgentr a răspuns:

Daca esti copil repede, daca esti adult mai greu dar nu o sa o stii chiar la perfectie decat daca te muti in germania sau austria

| saddasdasdad a răspuns:

Niciodatahappy

| Piratul10 a răspuns:

Deci eu sunt la școala in Germania si cand am venit nu știam decât cum se zice, ma numesc... Si sunt din...

Dar la școala este si un curs de germana unde te învață germana(nu știu ei româna ei iti explica in germana si daca nu înțelege te uiti in dixionar sau încerca ei cumva)

Si eu cred ca in 3-4 ani poti învață germana la perfectie si sa ai si un Vocabular bun.

E adevărat ca e o limba grea dar odată ce înveți Gramatica si mai vezi câteva cuvinte o sa înțelegi din ce in ce mai bine.

Dar daca inveti in fiecare zi Germana poti sa inveti mai rapid decât între 3-4 ani.

Iti urez mult succes in a învață!

Fundita?

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Depinde cum esti greu de cap sau invety rep

| puker a răspuns:

4-5 ani. minim daca vrei si vocabular bogat.

| Anisoara_5562 a răspuns:

Dacä înveti in fiecare zi o sä dureze un 1
pentru. cä si eu am îvatat franceza intr'un 1