| mereualaturideel a întrebat:

In cat timp se poate face un transfer de la o unitate de invatamant la alta?
URGENTcrying
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În maxim o săptămână dacă nu ai probleme școlare (absențe, note mici, sancționări disciplinare, etc.).
Pa, pa.

| Filip23 a răspuns:

Mai de demult trebuia sa aprobe directorul de la scoala de unde pleci. Daca scoala e slaba se poate opune. Atunci trebuie sa pui un motiv fals in cerere, ca va mutati in alta cartier, in alta localitate etc. Bineinteles ca trebuie sa aprobe directorul de la unitatea unde te duci, el iti spune cum se procedeaza.