| aaluuy4 a întrebat:

In ce ani au fost publicate cele 100 de variante pentru BAC? din 2000 cat? stiu ca au fost doar pana in 2009. Sunt identice? adica au fost publicate in fiecare an aceleasi variante? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

Da, ultimul an a fost 2009. Variantele nu sunt identice, cel puţin la română erau altele în fiecare an. Însă la momentul de faţă, nu există nicio posibilitate să mai cadă vreun subiect din variantele din anii trecuţi. Le poţi face doar să te obişnuieşti cu ele. Ministerul va publica în octombrie câte un model pentru fiecare materie ( la noi cel puţin aşa a apărut ), iar în ziua examenului vor extrage o variantă din maxim 10 ( de care voi nu veţi şti ) pe care o vor trimite la inspectorate şi apoi în centrele de examen. Baftă!

2 răspunsuri:
| anemona18ida a răspuns:

2007 parca

| aaluuy4 explică:

Mersi pentru raspuns, vreau sa ma pregatesc din timp, ca mai am mai putin de 2 ani sad