| LadyJocelyn a întrebat:

In ce consta admiterea la departamentul Fotografie in cadrul Universitatii de Arta din Bucuresti?

1 răspuns:
| cornculapte a răspuns:

Ai o probă practică de compoziție fotografică, un test de cunoștințe din istoria artei și fotografiei (se pune la dispoziție o bibliografie) și un interviu pe baza unui portofoliu.
Pe site-ul universității găsești mai multe detalii, la secțiunea admitere, metodologia desfășurării concursului de admitere: http://www.unarte.org/......centa.php.