| xaxi a întrebat:

In ce consta dupa parerea voastra esenta problemelor ecologice?

4 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

In indiferenta si ignoranta omului.

| NoChanceForUs a răspuns:

Esența? Consum excesiv.Mai laconic de atât?laughing

| LoveÈℓa a răspuns:

Sunt destui oameni care le pasa de mediu dar din acestia jumatate din ei nu fac nimic, nu se implica in actiunile de protejare Naturii.Adica vreau sa spun ca cati din cei care le pasa de mediu fac ceva ca sa ajute si nu vorbesc de cei din Romania ci de fapt de cei din toata lumea.Cei care se implica nu sunt deajunsi pentru a opri decimarea speciilor de plante, animale si neglijenta oamenilor in privinta deseurilor. Oamenii sunt constienti dar nu le pasa trec cu vederea faptul ca singura noastra casa se distruge incet, incet numai din cauza noastra.Deci probleba este,,, VOINTA,,, Oamenii, statele nu au suficienta vointa.

| alexralu34 a răspuns:

In nepasarea oamenilor