| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra, care sunt lucrurile importante in viata unui om? in ce consta fericirea acestuia?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu stiu cum e la altii, vorbesc doar in numele meu. Eu unul as fi fericit daca mi-as termina studiile si as ajunge sa muncesc unde doresc eu si daca mi-as intemeia o familie. Dupa ce aceste doua dorinte ale mele se vor indeplini, atunci voi putea spune ca sunt implinit.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de fiecare in parte,unui betivan fericirea sta inca mai o sticla,unui fumator,drogat,curvar etc
cred ca insati viata prin exprientele care le ai aduc fericirea,de fat stiintific vb fericirea sta in exprientele avuta nu in lucuri materiale,adica esti mai fericit daca mergi intro calatorie decat daca is cumperi o haina,exprientele creaza noi conexiuni asta ajuta la sanatatea minti,deci comunica, creaza noi conexiuni mereu, invata, cunoaste, iubeste, fa sport etc

| LoveSleep a răspuns:

Pot cel mult să-ți spun ce împiedică fericirea mea.
Întrebările tale.

| Iwannabesmart a răspuns (pentru LoveSleep):

De asemenea! ceea ce imi distruge fericirea in acest moment este "prezenta " ta. Daca nu esti capabil de un raspuns, nu-l mai da! era o curiozitate, nu trebuia sa imi spui asta! Un raspuns de nimic...

| LoveSleep a răspuns (pentru Iwannabesmart):

Îmi pare sincer rău.

| Florentina9210 a răspuns:

Fiecare om, isi face fericirea cu mana sa. Nu depinde de nimeni fericirea noastra.

| oglindasultanului a răspuns:

In cata lumina ajunge la el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare om e un individ unic in lumea asta, deci fiecare o sa descrie fericirea intr-un anume mod si o sa considere ca x sau y lucruri ii pot sau ii aduc fericirea.