| BlueStar12 a întrebat:

In ce consta examenul de engleza de care ai nevoie pentru a pleca sa studiezi in strainatate? (la facultate) Are mai multe probe, orala si scrisa, ca la Bac? Cat mai multe detalii daca se poate, va rog. Si care examen ar trebui sa-l dau? IELTS, nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt mai multe probe - de vorbit, citit, scris... Depinde unde vrei sa mergi mai departe la studii, in ce tara si mai ales la ce universitate. Trebuie sa te asigur ca dai un examen acceptat de acea universitate.