| B3bytzaa a întrebat:

In ce consta mai exact un plan de idei?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Un text are mai multe fragmente si fiecare fragment are o idee mai importanta.Impreuna formeaza planul de idei al textului. Daca trebuie un plan de idei pentru o compunere/creatie, planul de idei va cuprinde cateva enunturi importante despre ce trebuie sa contina textul.

17 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Scoti ideile principale dintr-un text.

| powergirl a răspuns:

Ideile cele mai improtante din text adica extragi ce e mai importat in textul respectiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In text

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Y r, tleteletlslsll

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un text are mai multe fragmente si fiecare fragment are o idee mai importanta.Impreuna formeaza planul de idei al textului. Daca trebuie un plan de idei pentru o compunere/creatie, planul de idei va cuprinde cateva enunturi importante despre ce trebuie sa contina textul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In restructurarea a o poezie sau ce ai tu acolo...so imparti inmai multeparti si sa-i dai un nume fiecareia dupa bunulplac

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu din asteahee hee
trebuie sa extragi dintr-un fragment ideile principale
coreecthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In rezumat

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un plan de idei consta in a-ti da seama despre ce e vorba in fiecare fragment al textului.

| vladutzumoartea a răspuns:

Un plan de idei consta in luarea propozitiilor dintr-un text. de ex:,, La inceputul saptamanii fluturau rar cativa fulgi de nea prin vazduhur sur se opreau pentru o clipa nehotarati, apoi coborau iar si iar si iar ce opreau.Parca le parea rau dupa inaltimile din care veneu" Care sunt idei le principale? 1:La inceputul ierni fulgii cadeau rar 2tonguearca le parea rau dupa inaltimea din care venea. Vezi nu-i asa de greu tongue
Bafta!laughing