| stefyy234 a întrebat:

In ce consta proba de admitere la liceu cu profil de arhitectura? O mica idee, va rog am ceva talent la desen si nu îmi fac griji de notele de la examen. E nevoie de meditații la desen?

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Sunt 2 probe, in prima vei avea in fata obiecte (piramida, cilindru, cub etc) si va trebuii sa le desenezi, iar celalalt este despre perspectiva

| Sellak a răspuns:

Depinde de liceu, eu de exemplu am dat al prima proba un examen din Istoria Artei, iar in a doua am avut de facut din cap o schita la alegere cu un monument din orasul meu.