| AlecsNC11 a întrebat:

In ce emisfera se gaseste 19 % uscat si 81 % apa?

Răspuns Câştigător
| WeAreSmart a răspuns:

Tin minte de la geografie ca emisfera sudica are 19% de uscat si restul apa.
Nu-i asculta pe aia de mai sus, sunt cam nervosi!

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Uita-te la globul pamintesc si o sa iti dai seama. Daca nu reusesti, roaga-i pe ai tai sa te transfere la o scoala pentru copiii cu nevoi speciale...

| KodrutZ a răspuns:

Prietene, esti CRETIN? Sint doua nenorocite de emisfere, sudica si nordica. In aia nordica ai grosul europei, america de nord, o buna parte din asia, etc, iar in sud ai... vreo 12% din populatie si oleaca mai mult din suprafata. http://en.wikipedia.org/wiki/Southern_Hemisphere

| KodrutZ a răspuns:

Desigur. Nici acolo nu scrie nimic de 19% si e clar ca ai sub 10% pamint...

| KodrutZ a răspuns:

La fel cum tu iti dai seama ca jumatate de mar nu e un mar intreg.

| adriano26 a răspuns (pentru KodrutZ):

Cand o sa primesc un raspuns mai idiot ca asta o sa te anunt.Cel putin ai invatat si tu ca nu sunt doar doua emisfere...

| KodrutZ a răspuns (pentru adriano26):

Timpenii, niste idioti trebuia sa scrie ceva in lucrarile de doctorat si au inventat emisfere. ECUAT'OR n. Cerc imaginar pe suprafaţa Pământului care împarte globul pământesc în două emisfere, nordică si sudică. [Sil. e-cu-a-tor] /

| ReusxD a răspuns:

Emisfera sudica are 19% uscat si restul apa.