| Diav0la a întrebat:

In ce institutii ale statului aveti incredere?

Răspuns Câştigător
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Pana mai deunazi, singura care se mai bucura de icredere era biserica. Dupa ce a vazut toata lumea ce facea Snagoveanul, s-a facut cioburi si increderea aia. Singura institutie care pare ca inca mai lucreaza pentru Romania este BNR.

14 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu mi-a mai ramas decat Dumnezeu, este rabdator, imi asculta pasurile, nu ma intrerupe cand vorbesc cu el, ce raspuns imi da, sa am incredere in oameni. Eu stiu daca asa nu ajung tot la institutiile statului?

cami
| cami a răspuns:

In...in...in...la naiba nu gasesc niciuna.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca la ora actuala nici una nu mai prezinta incredere.

| Wtf9000 a răspuns:

In Politie. HAHAA! Ce-mi plac glumele mele...

| Moneyandfame a răspuns:

Niciuna.Trebuie sa si argumentez?

| allube a răspuns:

Cred ca problema aici e sa dai peste omul potrivit in fiecare institutie, pentru ca inca mai exista si din astia- rari ce-i drept!

| dispe a răspuns:

Am un proces cu una care si-a facut casa pe terenul meu de 3 ani. A durat sa adopt copilul meu 6 ani si jumatate. Am apelat pentru diverse la politie si nu a facut nimic. Nu am curaj sa pun banii in nici o banca. La biserica totul e pe bani:botez, nunta, inmormantare etc. In ce sa mai am incredere? Incredere in nimeni si nimic din partea statului. CREDINTA am si atat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Personal am avut probleme pe la o instituție, pe la alta.
Rezultatele au fost mai mult sau mai puțin mulțumitoare.
Poliție, Parchet/Tribunal, Spital, Casa de Pensii, Direcția de Protecței a Copilului, etc.
Cel mai bine este să nu ai de a face cu ele dar se pare că tot omul se izbește de ele mai devreme sau mai târziu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici o institutie. Coruptia predomina in toata tara si de ce sa mai am incredere!? Nu pot sa am incredere nici in mine ca o sa procedez mereu corect sau nu. Si la doctori le trebuie banii, cafea si alte cele ca asa sau obisnuit cu cadouri si suplimente pentru orice ...chiar si o trimitere la un control amanuntit la un specialist trebuie sa ii dai ceva ca daca nu te refuza "politicos".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa avem incredere? Da...ar trebui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am incredere nici in mine. Ce sa mai zic de stat?rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ValiMocanu: sa stii ca ai dreptate: BNR ar fi cam singura, dar ce este interesant, este ca romanii injurau BNR-ul ca nu ii lasa sa ia credite asa cum vroiau ei (BNR strangea latul in jurul bancilor, prevenind indatorirea populatiei)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am incredere in nici o institutie. Daca nu ai bani pentru. MITA nu castigi nimic