| darts01 a întrebat:

In ce mod conteaza cursurile si seminarele si sesiunea adica in ce fel poti trece de la taxa la buget si cat de greu e?

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Contează la fiecare facultate seminariile. Cursurile mai puțin sau deloc. Cursuruile sunt opționale și nu obligatorii.
Profesorul în general va alege ca examinarea să se facă după cum urmează:
Prezență la cursuri ori minim 5 ori 10 prezențe + activitate de seminar, referate, prezentări de seminar ale studentului și nota din examen.
Sunt profesori care spun că țin cont și de fapt nu țin cont de prezența la seminarii.
La buget se trece dacă ai medie mare, nu știu exact depinde de la universitate la universitate și facultate la facultate. Se face în funcție de rezultatele tale.