| Jessica1235 a întrebat:

Se poate trece de la taxă la buget?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca scoti medie buna, da.
Se poate chiar sa te inscrii la taxa iar pana la inceperea cursurilor sa treci la buget, datorita dosarelor retrase intre timp.

| Wr3nch a răspuns:

Se poate, daca nu ai restanțe si ai medie destul de mare.

| SingleForOne a răspuns:

Da, la UAIC, daca ai medie buna, poti trece de la taxa la buget daca ai media generala buna, cred ca minim 8.5

| bookofknowledge a răspuns:

Se poate dar trebuie sa l depasesti pe ultimul de la buget la reclasificare(la sfarsitul anului), nu este o media anume de a intra la buget sau taxa, daca sunt 342 de locuri la buget si 133 la taxa, trebuie sa ai media mai buna ca al 342 si sa ajungi macar pe acel loc, atunci trece el la taxa.

| Nescu a răspuns:

Salut!

Sigur ca se poate, insa va trebui sa depui putin efort, in asa fel incat sa ai medie mare la sfarsit de an, medie care sa o depaseasca pe cea a studentului de la buget. Va trebui sa fii pe faza si sa urmaresti tu sa vezi daca ai indeplinit aceasta conditie sau nu. In final nu te baza pe facultate sa te traga de maneca, daca vrei ceva va trebui tu sa iti dai interesul.
Succes!