| 発行機関月は地獄に行く a întrebat:

În ce perioadă au trăit şi cum au dispărut Celţii?

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Primele dovezi ale existentei loc atesta din secolul VIII i.Hr.De-a lungul timpului au migrat si s-au asimilat cu populatiile cucerite,ocupate. Englezii si irlandezii de azi sunt urmasii lor directi, deci, o ramasita din cultura si sangele lor inca exista.
Tot migrand multi cred ca au murit in lupte, de boli pe atunci incurabile, gen abces dentar.

| 発行機関月は地獄に行く explică (pentru alin334):

Ce legătură are Mitologia Celtică cu în ce perioadă au trăit şi cum au dispărut? Nici una.

| alin334 a răspuns (pentru 発行機関月は地獄に行く):

Mitologia nu a parut inaintea poporului, cauta sa vezi ca tot in acelasi secol se crede ca au aparut:*