| anonim_4396 a întrebat:

In ce perioada se fac transferurile(care e termenul limita)? Daca vreau sa ma transfer la ce liceu trebuie sa merg mai intai(la cel la care sunt in prezent sau la cel in care urmeaza sa ma transfer)?

Răspuns Câştigător
| thegame12 a răspuns:

Trebuie sa mergi intai la liceul unde vrei sa te transferi si faci o cerere de transfer acolo, apoi dupa ce ti-o aproba te duci cu ea la liceul de unde vrei sa pleci si o sa-ti dea dosarul pe care trebuie sa-l duci la liceul cel nou (mai intreaba la secretariat, o sa-ti spuna mai precis ce trebuie sa faci)
model cerere

Subsemnatul X elev in clasa Y la liceul X profilul Z va rog a-mi aproba transferul de la liceul X la liceul Y profilul X
Mentionez ca transferul imi este necesar din motivul domiciliului( sau din motive personale)

SUCCES!