| GabiiHaș a întrebat:

In ce tara e monte carlo?

Răspuns Câştigător
| ChuckNorris0001 a răspuns:

Nu stiu d-astea!:p

8 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

In tara lui Mos Craciun. happy

| MyMindRules a răspuns:

In Franta. Funda?

| GabiiHaș explică:

Doamne vladute...

| ooLaviii a răspuns:

Monte Carlo este cel mai bogat oras al tarii Monaco, fiind confundat pe nedrept cu capitala acestei tari (o capitala oficiala nu a fost desemnata inca).

Asezare geografica
Este localizat pe coasta mediteraneana, la 18 km est de Nice, aproape de frontiera cu Italia. Principatul este inconjurat pe trei laturi de regiunea franceza Provence-Alpes-Côte d'Azur, iar relieful sau consta intr-o plaja lunga si dealuri abrupte care se inalta pana la 63m peste nivelul marii.

| DarkGhost a răspuns:

In Franta

| VaSyyyyy a răspuns:

Monte Carlo este o subdiviziune a statului Monaco.

| Georgiana_1455 a răspuns:

In Frantawinking