| Anesiss a întrebat:

Unde este MOnaco? e tara sau oras?
MOnte Carlo e in Franta?

Răspuns Câştigător
| WordCup a răspuns:

Monaco, cunoscut cu numele de Munegu în dialectul local, este a doua cea mai mică ţară din lume, situată între Marea Mediterană şi Franţa, pe Riviera franceză sau Coasta de Azur. Constând mai ales din vechiul oraş Monaco şi zonele construite ulterior, este şi cea mai dens populată ţară din lume

Da, Monte Carlo este in Franta. FUNDA?:X

9 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Principatul Monaco este a doua cea mai mică țară din lume, situată între Marea Mediterană și Franța.
Monte Carlo este o subdiviziune a statului Monaco.

| An0N1M a răspuns:

Monaco este in franta.monte carlo este undeva prin canada...

| helper7603 a răspuns:

Monaco e un stat, Monte Carlo e oras in statul Monaco, si e monarhie

| Anesiss explică:

Da da merge sa pun ca fiind MOnte Carlo oras din Franta?

| carmenzo a răspuns:

Principatul de Monaco este cea mai mica tara din lume situata intre Marea Mediterana si Franta pe Coasta De Azur si este cea mai dens populata tara din lume,. Monte Carlo este o subdiviziune a statului Monaco.

| Smileee607 a răspuns:

Monaco e un principat si are capitala tot monaco este un sudul Frantei si are iesire la marea mediteraneana
http://ro.wikipedia.org/wiki/Monaco

uite cate ceva despre monte carlo da in engleza

| Smileee607 a răspuns:

Ptr carmenzo cea mai mica tara din lume e Vatican nu Monaco

| Αγαηηε a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Monaco da, monte carlo e intre franta si marea mediterana

| Vasile_Adynuta_1998 a răspuns:

Ma eu nu stiu unde e da din cte am auzit cre ca e undva in franta