| alserban25 a întrebat:

In clasa 7 la ce materii se sustin tezele (fara matematica si romana). Iar in clasa 8? (tot la fel) funda

Răspuns Câştigător
| ToffyNR1 a răspuns:

Teza se da la aceleasi materii din clasa a 5a pana in clasa a 8a.Pentru ca nu esti la liceu sa ai profil de specialitate.

5 răspunsuri:
| andreyy96 a răspuns:

In clasa 7 dai la romana si la mate
iar intr-a 8 ai 3 materii:
romana, mate si te pun sa alegii dintre iestorie si geografie

| BndVictoria a răspuns:

Din clasele a V-a pana in a VIII-a(inclusiv) tezele se dau la Matematica, Romana si Geografie\Istorie(la alegere).

| MariiMelon a răspuns:

Pe a saptea dai din matematica si romana si din a opta tot mate si romana + istorie/geografie.

| Răcitură a răspuns:

Clasa a 7-a : Romana si matematica
Clasa a 8-a : Romana, matematica si geografie sau istorie.happy

Fundiță?

| likesun a răspuns:

Teze doar la matematica si romana dar daca te referi la testele nationale dai la istorie sau geografie, la alegere.