| schlau a întrebat:

In clasa a 9a la profil"stiinte ale naturii" la ce materii se tin olimpiade?

Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

La stiinte ale naturii sunt de obicei olimpiade la : romana, mate, engleza, franceza, biologie, chimie, fizica.

Dar, depinde de liceu. se pot da olimpiade si la multe alte materii.

Succes pe viitor.

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

La toate obiectele pe care le vei face in acest an (exceptie desen, muzica, sport).

| Corina a răspuns:

Revin cu o completare: printre exceptii se numara si religia.

| Dena01 a răspuns:

Corina, si la religie sunt olimpiadetongue

In rest, exact ce a spus ♥.

Dar, cam la fiecare materie sunt olimpiade.Sau daca nu, macar concursuri. Dar, din moment ce esti la stiinte ale naturii, ar trebui sa pui baza pe chimie si biologie.

Succes! :*