| Ukaya a întrebat:

In comunism vaccinul era obligatoriu?

14 răspunsuri:
| relian a răspuns:

NU,dar lumea nu spunea nimic, te luau parintii si te duceau la clinica si iti faceau aia vaccinuri.
Plus de asta pe atunci oamenii nu stiau cei ala vaccin, mergeau pe baza ca ala este ceva bun.
Dar legea nu obliga pe nimeni.Nu stiu cei care au raspuns cu Da de unde stiu ei ce lege era atunci, cred ca au raspuns sa spuna cas prezenti laughing

| Celcestietot a răspuns:

Daca nu, ii baga la inchisoare, asa ca tine rolling on the floor

| Lukasssz a răspuns:

Dap

| dinaprilie a răspuns:

Ce mi/ar place sa fim pe la 1918 sau 1818 sau in jurul altor pandemi..atunci sa vezi panica. Sau si mai aproape 1985. unde mai scriam noi emanatiile creierului zi de zi.ori facem ceva si iesim sa darmam tot ori avem parte de asa ceva, cu noi spectatori chibiti ce suntem.

| outsidethebox a răspuns (pentru dinaprilie):

Pai de unde stii ca NU suntem TAMAN in situatia pandemiei din 1918?

Azi iei aspirina, nu?
De ce o iei, pentru ca ASPIRINA a generat TOATE cazurile de pneumonie UMEDA care au dus la deces!
Ce s-a schimbat? DOZAJUL!
Daca acum 100 de ani medicii NU STIAU CE EFECTE SECUNDARE AVEA SUPRADOZA DE ASPIRINA, cum pot fi siguri cat e "prea mult"-ul ala pe care noi il includem la categoria "strica" sau "e cu prostie"?
Ai grija ce iti doresti, s-ar putea sa se adevereasca!

| dinaprilie a răspuns (pentru outsidethebox):

Ti/ai votat/ales vreodata vreun lider?

| outsidethebox a răspuns (pentru dinaprilie):

Nu sunt sigur că inteleg intrebarea, am si votat si am si fost ales, l.

| dinaprilie a răspuns (pentru outsidethebox):

Si esti dezamagit de cele ce ni se prescriu zilele acestea de catre mai marii planetei?

| outsidethebox a răspuns (pentru dinaprilie):

Sunt stupefiat! Si curios cum se va termina! Pacat ca la noi, "interesul poarta fesul" si de aceea, orice rezistenta ar fi la nivelul tigarilor electronice, insa poate s-or mai trezi azi unii, maine altii, suficient cat sa le dea de gandit soferilor neamului.
Spre exemplu, daca ar exista interes pentru binele pe termen lung, nevaccinatii ar putea zice acum: ok, vreti carantina? Noi ne carantinam de buna voie, fara sa se mearga la serviciu, magazine, fara Bringo & co., fara plati cu cardul
Dupa cateva zile ar fi panica la toate nivelurile, garantat si nu or sa mai stie cum sa (se) faca ca uita si de virus si de pasaport, cand 60-70% din populatie trece off radar!

| dinaprilie a răspuns (pentru outsidethebox):

Pana ne/am prins noi ca roata fara colturi e mai buna decat cea cu colturi a trecut ceva timp. Da si cand ne/am prins. Si acum? Opriti planeta! Vreau sa cobor! Nu merge asa se pare. Concluzia este ca incaodata am ales prost sa ne reprezinte niste tura vura ( e poveste drumoasa pentru copii de 4 ani in care sunt invatati sa se spele pe maini happy )

| outsidethebox a răspuns (pentru dinaprilie):

Ai vazut ultima carte pentru copii aia gen TPU (adică intrebari si răspunsuri) legate de nanoboti?

| outsidethebox a răspuns:

Da, insa daca se intampla ceva cu copilul dupa vaccin, cei responsabili ajungeau la inchisoare, fara dar si poate. Iar daca cauza era de la producator, cel responsabil ar fi ajuns in fata plutonului de executie.

Da-mi aceleasi garantii si maine ma vaccinez si eu.

| outsidethebox a răspuns:

Si la mine au fost sterse, doar la cateva, la care mai exista intrebarea, as avea posibilitatea sa cer reevaluare, insa nu o fac, este in linie cu politica editoriala, răspunsurile sunt indexate de motoare de cautare si probabil nu vor bataie de cap (sa li se taie microfonul asa a spus azi komand'amt-ul mein kampaniei)si ii înțeleg.
Asta e.

| salieri84 a răspuns:

Da.