| Cristian226 a întrebat:

În facultate examenul se susține cu profesorul cu care se face cursul sau cu cel cu care facem seminarul? De exemplu la analiza matematica.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o comisie dar cuvântul decisiv il are proful care te știe și cu care ai avut ore/cursuri/...

| AdrianaLacan a răspuns:

In facultate examenele se tin cu minim 2 persoane, de obicei profesorul de curs si minim 1 asistent de laborator/seminar. Minim 2. Maxim pot fi si 6, cel putin, eu am prins astfel happy La analiza matematica la ubb in cluj la examen a fost si profesorul de curs, si cel de seminar. Dar am avut un examen pe care n-o sa-l uit niciodata, ne-a zis sa scriem cele 16 axiome din cartea lui, de la ceva teorema. Si evident ca am picat mai bine de jumatate in sesiune happy Bafta!

| movi a răspuns:

Examenul principal se da cu profesorul care tine cursul, dar se poate da si o proba practica cu cel de la seminar sau laborator.