| Cristian226 a întrebat:

În facultate la materiile la care se dau colocvii se mai susțin și examene? Eu dau colocviu la engleza și chimie și nu ne-au anunțat profesorii nimic despre alte examene la aceste doua discipline.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Colocviile sunt echivalentul examenelor, doar ca se dau la obiectele mai putin importante.

| Furnicuta000 a răspuns:

Colocviu dai la materiile mai usoare/materiile care nu sunt fix pe specificul facultatii/materiile care au mai putine ore. Colocviile se dau in presesiune, adica inainte de sesiune, deci nu mai dai examen la ele. Si nu trebuie neaparat sa va anunte, scrie catalogul virtual care materii se termina cu colocviu si care se termina cu examen