| Grigoraș_Andreia_1998 a întrebat:

Ce inseamna daca dau colocviu la o limba straina de exemplu engleza daca nu il iei nu intrii in examene?

5 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Buna, colocviul inseamna un examen ce il dai inainte de sesiune. Daca dai colocviu la o materie inseamna ca acela e examenul. In cazul in care nu il iei, o sa-l dai in restante la fel ca orice alt examen.

| AFR81 a răspuns:

Nu stiu cum sunt regulile la facultatea ta, insa la mine, colocviile si examenele sunt in perioade diferite, la 2 saptamani unele de altele si fara legatura intre ele. Am colocvii in presesiune la engleza si la alte materii, daca le iau primesc creditele, daca nu le iau, nu primesc creditele, dar intru oricum in sesiune si dau examenele. Intreaba la secretariat mai bine.

| AdrianTzar a răspuns:

Așa credem și noi happy

| Grigoraș_Andreia_1998 explică:

Dau doar colocviu la limba straina examen nu dau si ma refeream caci daca nu iau colocviu ce se intampla

| JustDeedee a răspuns (pentru Grigoraș_Andreia_1998):

Vei fi in restanta cu el.