| Alexandra_6314 a întrebat:

In legatura cu evaluarea nationala la matematica as dori sa va intreb daca imi scade puncte din cauza faptului ca nu am facut desen la ultima problema?

Răspuns Câştigător
| OnutsaXD a răspuns:

Nu, daca nu ai pus notatii in plus de ce era pe desenul initial. Trebuia sa faci desenul daca ai pus notatii in plus deoarece n-au de unde sa stie corectorii unde este latura PQ(punctul Q nu era pe desen) de exemplu.

8 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Nu mentiona sa il faci, deci nu cred.

| RфZaημtzα a răspuns:

Da.Iti va scade.La fel am patit si eu.

| LoveYou_6409 a răspuns:

Nu iti scadehappy. Trecuia sa faci desen doar la punctul 1 sub II. Funda?batting eyelashes

| dey11 a răspuns:

Nu, caci nu e in barem din cate stiu.

| Lady.Love a răspuns:

Cauta pe net baremul, iar daca acolo zice ca trebuia sa faci desen si primeai puncte, inseamna ca ti se va scadea. Daca nu este precizat, norocul tau. Oricum, eu zic ca nu se scade.
Mult succes, sa iei o nota cat mai mare si sa ajungi la liceul dorit! Sper ca te-am putut ajuta.

| DanielxD a răspuns:

Scade.Ai sa te uiti in barem si ai sa vezi cat scade.

| AnDr3D33aLoV3 a răspuns:

Cred ca da! De obicei se dau puncte si pentru desen dar daca nu-l faci cred ca o sa-ti scada!

| Magda96 a răspuns:

Da.Daca il faceai nu-ti puncta nimic in plus.Dar daca nu l-ai facut, am inteles ca scade.