| lorena17l a întrebat:

In luna decembrie va iesi revista scolii la noi in scoala.Eu ma ocup de pagina biologie-fizica-chimie.Cam ce as putea scrie? Multumesc. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Probleme distractive, noutati stiintifice, interviu cu un ecologist, cu studenti la fizica sau chimie.Iti recomand sa urmaresti Stiinta Azi.ro. si Descopera.ro

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Ai putea cauta pe internet tot felul de ciudatenii despre animale.Sau pentru chimie sa scrii tot felul de experimente(daca stii)de ex.Sa amesteci intr-o cana otet si praf de copt.

| KidoSmart a răspuns:

Probabil au fost olimpiade la aceste materii scrie despre concurenti si ceea ce au realizat si noutatii

| sweety_1169 a răspuns:

Pai despre incalzirea globala si cum aceasta duce la dispartia anumitor specii, sau despre anumite fenomene ale naturii(tzunami, tornade, furtuni puternice etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea scrie(la biologie) despre proteus anguineus(singura specie din lume, un amfibian, care se gaseste doar in pestera Postojna, din Serbiawinking