| COSTIN_1173 a întrebat:

In momentul acesta beau pentru ca sunt singur si stiu ca acest lucru nu se va schimba in urmatoarele clipe ale vietii mele, iar fericirea nu va aparea cand vreau eu, dar am o intrebare care ma framanta de ceva vreme:cat poti fii de convingator intr-o conversatie daca tu personal esti constient ca nu esti prea rational atunci cand vrei sa obtii ceva de la cineva in sensul ca eu as dori sa obtin de la cineva cuvintele cheie prin care pot sa conving mult mai bine persoana cu care vorbesc despre ceea ce vreau sa spun.

Răspuns Câştigător
| ady2607 a răspuns:

Fii mai atent la detalii, si foloseste-le in interesul tau. Din fiecare cuvant sau gest al persoanei de langa tine poti invata cate un lucru nou. Lucru cel poti folos ca avantaj in descoperirea acelui "cuvant cheie". Deasemenea inainte sa tragi o concluzie, transpune-te in locul interlocutorului si decide daca esti de acord sau nu cu respectiva afirmatie. In ceea ce priveste bautura, mai bine o lasi pentru clipele de fericire, nu pentru cele de suparare.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cuvinte cheie? Putere de convingere!
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Mamaaa, ce filozof si inbarligat ai grait! Lasa paharul ca nu are cum sa-ti faca bine, este doar o amagire.Maine o sa gandesti altfel!

| Razvan a răspuns:

Alta cale in afara de a spune adevarul nu cunosc.In functie de situatie poate fi un lucru bun sau un blestem. Spune ce gandestihappy

regis
| regis a răspuns:

Brrrr

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Aia cu fericirea ar trebui s-o mai rumegi un pic. Suni ca o domnisoara cu capul in nori.
Daca tu nu esti convins ca ce spui e corect singura sansa sa fii convingator este sa fii un bun actor. Daca directionarea unui dialog nu e punctul tau forte gaseste alta solutie la problema ta. Ce vrei mai simplu de atat? happy Si vezi ca ficatul tau n-are nici o vina ca mintea ta e in conflict cu realitatea, asa ca bea cumpatat.

| Vizitiul a răspuns:

Si eu obisnuiesc sa -mi inec amarul in bautura, dar nu e decat o solutie temporara, nu persista in timp! A doua zi te trezesti cu o mahmureala teribila si cu aceleasi probleme nerezolvate!

| ady2607 a răspuns:

Fii mai atent la detalii, si foloseste-le in interesul tau. Din fiecare cuvant sau gest al persoanei de langa tine poti invata cate un lucru nou. Lucru cel poti folos ca avantaj in descoperirea acelui "cuvant cheie". Deasemenea inainte sa tragi o concluzie, transpune-te in locul interlocutorului si decide daca esti de acord sau nu cu respectiva afirmatie. In ceea ce priveste bautura, mai bine o lasi pentru clipele de fericire, nu pentru cele de suparare.

| Punct a răspuns:

Bautura nu rezolva nimic, nu aduce fericire, aduce numai probleme!
Daca esti singur, si ce?
Nu trebuie sa te apuci de bautura pentru. ca esti singur. Si eu poate ma simt singura, dar este necesar sa incep sa fumez, sa beau [ am doar 14 ani ]. Fiecare dintre noi aveam momente cand simtitm ca toti ne-au parasit, insa nu realizam ca CINEVA a ramas cu noi.

| tarziu a răspuns:

Fa'ti ordine in ganduri, sunt sigur ca daca iti pui mintea la contributie vei reusi sa gasesti modalitatea optima de a convinge. daca e vorba de chestii de "corazon" atunci trage aer adanc in piept si spune tot ce ai pe suflet. mai exista si varianta cu scrisoarea, daca ai emotii sau crezi ca nu poti fi coerent de fata cu persoana respectiva, pe hartie poti sa aranjezi mult mai bine textulwinking

| want2bMajestic a răspuns:

Bea si tu o tuica de prune sau o tequillalaughing o sa iei somn pe loclaughing

| naizz a răspuns:

Simplu 'prietene'... fi tu insuti fi increzator spune lucrurilor pe nume fi direct fi stapan pe situatie, incearca sa stii ce vrei de la viata cu adevarat. Orice lacat isi are cheia in toata viata asta ce ne inconjoara, bafta numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvintele cheie se afla in sufletul tau si sint acelea care pot exprima exact ce simti.