| plapuma a întrebat:

In Romania se accepta educatia la domiciliu? Adica se poate face, cum se face la americani? Si sa fie studiile recunoscute!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu. Si nu numai ca nu sunt recunoscute studiile facute la domiciliu, primele 8 clase sunt si obligatorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista invatamintul la distanta, dar nu stiu daca si pentru clasele 1-8. Oricum, e folsitor sa trimiti copilul la scoala, pentru ca acolo invata sa socializeze.

| iluminous a răspuns:

Nu se recunoaste asta. daca vrei sa adopti o astfel de educatie, o poti considera o meditatie, si nimic mai mult! sistemul invatamantului e diferit fata de cel al americanilor