| AnneRose1995 a întrebat:

In timpul copilariei, un mic scolarel a avut doar note proaste suficient, insuficient, din cauza emotivitatii sale inchistate prin discriminare si marginalizare. Era sarac, nu iesea, dar cuminte si ascultator. Cum a ajuns la liceu, si-a gasit prieteni, a primit acceptare si a crescut pe calea cea buna. Notele sale au inceput sa creasca, iar copilul a reusit sa dea la facultate. Unde dintr-o buna alegere, a ajuns unde trebuia. Un loc ce l-a ajutat sa-si dezvolte comunicarea, ce cu drag o folosea. Ei, cand a plecat inapoi acasa, el naveta de la tara la oras, era de nerecunoscut, un tip diferit de ei si cu alte scopuri. Cu fruntea inainte, cu viitorul in fata, implinit in prezent. Sa spunem ca voi ati fi in locul acestui copil, ce-ati face? Ati ramane acasa sau ati pleca in viata?

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

As pleca. Pana la urma parintii si.au trait viata. Am si eu acelasi drept, iar daca eu vreau sa fac ceva cu viata mea mai mult ca sigur as pleca si mi.as construi propria viata asa cum imi doresc eu.

13 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pai daca a dat la facultate, el mai e copil?!
E major, vacinat si capabil sa-si ia singur decizile.
Acum as pleca in viata, doar daca ar fi ceva probleme acasa m-ar determina sa raman.
In caz de ar fi parintii, fratii bolnavi etc.

| Crackman a răspuns:

Eu sunt marinar, stau acasa 3 luni sa mai platesc din facturihee hee

Răspuns utilizator avertizat
| Crackman a răspuns:

Pleeeeeeeeeeeaaaaacacacaccacacaaaaaa

Răspuns utilizator avertizat
| Roxin a răspuns:

Am plecat. Pe la 12 ani.

| gabriela2201 a răspuns:

As pleca in viata.Ce sens are sa stai intr-un loc lipsit de perspective?

| onneshhott a răspuns:

Mi-ai dat MindeFuck

Răspuns utilizator avertizat
| mimimumu a răspuns:

Mi-ai dat Error laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| sebisebi95ro a răspuns:

Cu o viata asa grea nu as fi avut vointa de a trece mai departe (m-as omori ca sa scap de viata asta dura)! Dar daca as fi avut vointa, prieteni, as vi inceput sa iau note mari, sa ajung la facultate as pleca in viata, dar nu o sa uit de unde am plecat!winking

Răspuns utilizator avertizat