| Laila12Izabela a întrebat:

as vrea sa stiu daca la profesională se da bursa.

Răspuns Câştigător
| Începătorul988 a răspuns:

Din cate stiu, dosarul la profesionala se baga inainte de repartizare cu aprox. 2saptamani. La profesionala nu ai nevoie de capacitate. Daca te-am ajutat imi poti oferi fundita, daca te-am lamurit cu tot ce ai avut nevoie

2 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Da, se acorda bursa profesionala de 200RON. Daca este luna plina, daca ai vacanta o sa scada

| Laila12Izabela explică (pentru Începătorul988):

Mersi mult verișoara mea, se află în situația asta, nu a intrat în prima etapă de repartizare si vrea la profesională.

| Începătorul988 a răspuns (pentru Laila12Izabela):

Din cate stiu, dosarul la profesionala se baga inainte de repartizare cu aprox. 2saptamani. La profesionala nu ai nevoie de capacitate. Daca te-am ajutat imi poti oferi fundita, daca te-am lamurit cu tot ce ai avut nevoie