| Ruxiii a întrebat:

In vara se spune ca elevii clasei a 8-a vor da testare din engleza/franceza, obligatoriu cei care merg la bilingv.
In cazul in care nu vreau bilingv, mai dau testarea aceea? Este obligatorie? Afecteaza intr-un fel admiterea?

3 răspunsuri:
| YukikoMaya a răspuns:

Din cate stiu nici nu se da la engleza si franceza dar nu stiu sigur la bilingv

| adelaroman79 a răspuns:

Trebuia sa mentionezi daca esti de la sat si daca vrei sa-ti continui studiile acolo.
Eu din cate stiu [ vorbesc despre sat] atunci cand ai liceu in sat si vrei sa-ti continui studiile acolo, nu se cere testarea aceasta.
Am inteles ca aceasta testare se da elevilor care vor sa mearga la un liceu din oras, de limbi straine, cum ar fi Shacasapeare sau alte licee de limbihappy
Sper ca te-am ajutat

| Elykitty a răspuns:

Nu o mai dai