| Christyne a întrebat:

Inainte de implinirea a 18 ani stiu ca trebuie` sa fac o cerere pentru a primi in continuare alocatia. A facut careva pana acum acea cerere? Cum se face? Ce imi trebuie? Unde o depun?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intreaba diriginta sau mergi la secretariatul scolii, vei primi toate indicatiile necesare.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mergi la secretariat ca se ocupa doamna de asta. De acolo iei model si tot acolo o depui.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Noua ne-a adus diriginta cererile respective, le-am completat si le-am predat la secretariat.In rest...habar nu am

| lora_9285 a răspuns:

Aceasta alocatie o primesti mai departe doar daca continui scoala dupa 18 ani.Atunci,faci o cerere impreuna cu copia de pe buletin si le depui la secretariatul scolii.Alocatia o sa vina in continuare dar, dupa depunerea actelor primele2, 3 luni nu vine. O vei primii retro.

| uzzi92 a răspuns:

Daca implinesti 18 ani inainte de luna octombrie... va veni dirigintele cu o cerere in care trebuie scris... Nume, Prenume, Codurile postale (cel nou si cel vechi), Cnp, Seria de buletin, oficiul postal... si daca ai alocatia pe card numarul de cont si extrasu de cont...
Eu am completat zilele astea o cerere... daca nu iti vine dirigintele poti sa intrebi la scretariat...

| zuzumic a răspuns:

O sa te cheme de la secretariat sau daca nu te cheama te duci tu si iti da doua cerei le completezi cu datele tale personale iti trebuie 2 copi dupa buletin si o folie pe care le depui la secretariatul scoli