| Andrianmalachi288 a întrebat:

Încă jumătate de an, termin clasa a 9, mă tot cuprind gândurile unde sa plec: colegiu sau liceu. Unde o sa fie mai bine pentru mine, învăț la nici bine și nici rău, este mai ușor liceul că colegiul? Cati ani trebuie că sa termini liceul și colegiul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui ca termini a 8-a...
Mergi la liceu, ca sa nu ai regrete vreodata ca nu ai teminat licuel si ramai pe veci un necalificat.

| sierra1 a răspuns:

Du-te la colegiu (doar e un liceu mai de soi!) nu e cum se zice fals, mai sus

| ReddY25 a răspuns:

Ciudat

| Dragobeta a răspuns:

Unde inveti tu ca dupa clasa a 9-a mergi la liceu?
Colegiul e tot un liceu dar e numit asa pentru ca au unele conditii in plus. Unele mai severe, altele in favoarea elevului (internat, de exemplu).