| anonim_4396 a întrebat:

Inca nu stiu la ce FACULTATE sa merg, ma puteti ajuta cu niste informatii si sfaturi?
management, asistenta manageriala si secretariat, administratie publica, merceologie si managementul calitatii, economia comertului, turismului si a serviciilor, finante si banci sau contabilitate si informatica de gestiune

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Poți căuta informații pe site-urile facultăților pe domenii pe care le cauți. Caută ceva din jurul orașului tău, ceva gen București cred că ar fi cel mai ok. Acum depinde de tine ce îți place mai mult să urmezi și ceea ce te avantajează și ți se potrivește mai mult. Doar gândește-te ce ai vrea să faci pe viitor și în funcție de asta cercetează facultățile și fă alegerea care crezi că te va avantaja cel mai mult pe viitor. Și eu sunt cam în aceeași situație, nu sunt hotărât, dar până la urmă e alegerea mea și mai trebuie să mă informez un pic și voi vedea ce voi face.

| wolder a răspuns (pentru T0T):

Orasul l-am ales, facultatea am ales-o, dar la specializare nu m-am hotarat

| T0T a răspuns (pentru wolder):

Eu aș zice că ar fi ceva mai bine să mergi pe finanțe, bănci sau informatică. Asta e părerea mea. Cum ziceam depinde de tine ce îți place mai mult. Nu te gândi numai la partea financiară.

| wolder a răspuns (pentru T0T):

Finante banci nu-mi plac, plus ca am pe cineva in familie care nu si-a gasit de munca cu facultatea asta. nu mai merg finantele

| T0T a răspuns (pentru wolder):

Așa cum ai dat la o parte o categorie le dai și pe celelalte. E decizia ta și tu ar trebui să știi cel mai bine ce vrei să faci. Mult succes în această alegere și sper să fie cât mai bună pentru tine.

| wolder a răspuns (pentru T0T):

Multumesc mult. Idee este ca nu stiu nici eu cel mai bine...

| T0T a răspuns (pentru wolder):

Păi te înțeleg! În cazul că nu prea știi ce vrei să faci mergi pe chestia mai bănoasă dar una din chestiile care ți-ar place ție mai mult.

| wolder a răspuns (pentru T0T):

Literele imi plac, dar nu merg acolo ca nu am posibilitatea sa merg in afara plus ca nu voi castiga prea mult nici in tara

| T0T a răspuns (pentru wolder):

Mai bine rămâi în țară.

| wolder a răspuns (pentru T0T):

Am posibilitatea sa plec si niciodata nu voi face greseala sa raman!

| T0T a răspuns (pentru wolder):

De ce să fie o greșeală? Eu cu diplomele pe care le am pod merge oriunde dar aleg să rămân că de aceea țara merge prost. Toți fug.

| wolder a răspuns (pentru T0T):

Fug spre o viata mai buna, a mea si a copiilor mei, nu vreau ca ei sa imi reproseze ca i-am nascut aici. Oricum nu are rost, nimic nu imi va schimba ideea. In alta ordine de idei tara asta nu e sigura, cerceteaza neintelegerile nato si cu rusia.

| T0T a răspuns (pentru wolder):

Poți să o duci bine și aici dacă muncești. Eu duc o viață destul de bună. Dar oricum nu o să mă duc pentru prea mult, banii nu înseamnă totul. Nu îmi las țara la greu. Eu sunt patriot și patriotismul a înălțat țările dezvoltate.