| Lacramioara_6794 a întrebat:

Într-o compunere de 15-20 de rânduri, prezintă particularităţile unei creaţii lirice. am mai intalnit asemenea cerinta la cateva compuneri si nu am stiut. Ce trebuie sa fac cand se cere particuaritatile creatiei lirice?

3 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Pai cand intalnesti asemenea probleme trebuie sa te gandesti ca e o tema pe care nu ai voie sa o rezolvi pe TPUhappy

| Octaviana_9832 a răspuns:

Aceast fel de subiect a fost dar, ieri, la olimpiada de limba si literatura romana faza pe oras! Am fost si eu happy.
Pai trebuie sa demonstrezi ca poezia respectiva este o opera lirica asa cum ai invatat la scoalawinking.
Dai definitia si conform ei dai exemple din text si astfel te incadrezi in randuri si demonstrezi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba pe http://temelaromana.webs.com/

TPU nu e site de teme