| Deeutzica a întrebat:

Ce inseamna subiectul acesta si cum se rezolva?
,, Intr-o compunere de 15-20 randuri, prezinta particularitatile unei naratiuni, utilizand pentru exemplificare, secvente din ambele texte propuse."
Va rog ajutati-ma! Este un subiect dintr-o olimpiada!
Clasa a V-a

Răspuns Câştigător
| MaNumescCumDoresc a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......t-narativ/ Eu cre ca as merita Funda.

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

E simplu, trebuie sa demonstrezi ca ambele texte sunt narative. E acelasi lucru ca si cand ai demonstra ca unul singur e narativ, numai ca in cazul actual trebuie sa iei exemple din amele texte si sa le compari intre ele.

| LolaLollita a răspuns:

Trebuie sa demonstrezi (deoarece zice de exemplificare) ca textele propuse sunt texte narative.