| Andrei_Razvan_1996_Mkyc a întrebat:

Intre anii 106 si 271 Dacia a fost cucerita de romani pe intregul ei teritoriu? Crișana, Muntenia, Maramureș, Bucovina, Basarabia și Moldova erau locuite de dacii liberi? De ce cand mi-am intrebat profesorul de istorie ce parte din Dacia a fost provincie romana mi-a intors spatele? Mi-a raspuns la intrebare din cauza insistentei mele si mi-a spus ca toata Dacia. Daca e asa, atunci unde mai erau dacii liberi? Ce-i de facut?

Răspuns Câştigător
| FRE3wILL a răspuns:

Pe f*lelist, e un audiobook al lui Neagu Djuvara, ia-l, asculta-l si promit ca nu o sa mai ai intrebari de genul, ba mai mult ai sa-l impresionezi pe proful tau cu ceea ce stiiwinking

1 răspuns: