| ancanegrescu a întrebat:

Intrebare: facultate in Romania sau in strainatate?

6 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Bine si in tara dar, daca poti, de preferat in strainatate happy

| OnuOnulică a răspuns:

Cu siguranţă în străinătate!

| neutrino a răspuns:

Daca nu ai bani dar ai ceva cap, faci facultatea in tara, la stat; daca insa ai bani, se merita sa o faci in afara, dar nu in Bulgaria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultate in Romania poti face daca nu stai bine cu banii, daca nu ai posibilitatea sa pleci (nu cunosti o limba straina la perfectie), daca esti nationalista. In strainatate e cel mai indicat din mai multe puncte de vedere : 1. Vezi o lume noua 2. Mentalitate total schimbata 3. Nivel de invatamant la un grad ridicat, mai multa practica si mai putina teorie. 4. Mai multe sanse la un trai decent si viata respectata, daca reusesti sa iti formezi un viitor frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne chiar ai intrebat asa ceva? afara clar!

| kesha a răspuns:

Daca poti in strainatate