| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare in circuit limitat. Cei care v-ati casatorit, de ce ati facut-o? Cei care locuiti cu partenerul de viata, va casatoriti sau nu? De ce? Iar cei care ati ales sa traiti in uniune consensuala (e termenul peiorativ pentru concubinaj), de ce ati ales aceasta cale?

Răspuns Câştigător
| bruno9432 a răspuns:

Ne-am cunoscut in urma cu aproape 10 ani, am ales sa traim in uniune consensuala 9 ani pentru ca ne iubeam oricum, iar bucatica aceea de hartie nu prezenta mare interes; la inceputul acestui an am ales sa ne casatorim... pentru ca asa ne-a apucat, si ne iubim la fel de mult in continuare, iar in afara de birocratia enervanta aferenta schimbarii numelui, nu s-a schimbat nimic.
Pana la urma a fost un sir de decizii comune... fiecare luata la timpul ei... si nici una nu ne-a schimbat sentimentele... sa vedem ce vom mai decide si pe viitor!
Oricum am invatat sa nu spunem niciodata .niciodata happy

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

De ce m-am casatorit? Ptr ca ne-am iubit cu adevarat si am dorit sa ne intemeiem o familie, acum avem tot ceea ce ne-am propus si sintem la fel de fericiti ca la inceput.

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru ca asa am simtit nevoia sau mai bine zis asa ni s-a parut normal. Nu-ti mai spun ca abia am asteptat ziua respectiva.

| Dara a răspuns:

Ne-am casatorit din dragoste. Ni s-a parut firesc sa ne casatorim, acum avem o fetita superba, am relizat multe impreuna si dupa atatia ani suntem mai indragostiti ca oricand.

| albastrel a răspuns:

Eu nu ma marit niciodata!

1 pentru ca nimeni nu va vrea sa ma ia de sotie
si
2 pentru ca mi-e frica sa nu am indragostesc de altcineva ...sa am copii si sa nu pot divorta...sa raman cu dragostea in suflet...

| visatorul78 a răspuns:

De ce s-au facut toate astea? Simplu, pentru ca oamenii aia asa au dorit