| ////////////// a întrebat:

Va-ti ales deja partenerul de viata? ce va atras la el/ea?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Deocamdata nu am intalnit persoana potrivita. Am cunoscut multe fete speciale insa eu sunt foarte pretentios si nu am gasit nicaieri fata perfecta, asa cum vreau eu. Poate in timp voi fi mai bland din acest punct de vedere. Eu vreau multe de la partenera pentru ca nu sunt genul care se implica in orice relatie. Daca sunt cu o fata inseamna ca vreau tot ce e mai bun din relatia aceea si poate si un viitor cat mai lung impreuna cu ea. Din aceasta cauza nu prea fac vreun compromis.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Surorilor si fratilor, mare atentie la "inaltimea", consistenta si justetea pretentiilor, caci fara buna si inteleapta intelegere si acceptare a celuilalt, impreuna cu sfantul mare si inevitabil compromis, (pentru ca toti avem defecte! - nu suntem perfecti!, ci doar perfectibili!), fara sincera afectiune pentru ceea ce Este celalalt, si simtul umorului, nu prea merge nici o relatie!
Ati uitat oare de cei care nu mai vad padurea din cauza copacilor?!

| Alisa a răspuns:

Suntem impreuna si avem planuri de viitor si cu ajutorul lui Dumnezeu se vor adeverii.

Pai caracterul, felul lui de a fii, sa infrunte tot si sa ma protejeze. Faptul ca desi toata lumea e impotriva noastra, el tot nu renunta la mine si incearca prin tot ce face sa le arate ce fel de persoana e.

lolita
| lolita a răspuns:

Da, mi-a placut la el ca: etse glumet dar stie sa-si ia viat in serios, nu stie sa urasca, nu-i place sa barfeasca,, stie ce vrea de la viata, imi asculta problemele si intotdeauna gasteste o solutie pentru ele, ma face sa ma simt bine, stie sa se bucure de viata, nu-i place monotonia, ajuta pe cei din jur, se gandeste mai intai la mine si dupa la el, imi place cum se imbraca, cum miroase, cum rade, cum ma priveste, stie sa gateasca, nu fumeaza, un tat perfect, nu sta brin baruri, nu pierde timpul uitandu-se la mecuri, nu joaca la jocuri de norioc, ma face sa ma simt femeie si nu in ultimul rand ca este cel mai bun amant si ar mai fii o multime de lucruri care imi plac. are si defectele lui, de ex vorbeste prea mult dar nu ma pot vaieta deoarece si eu o fac si asa nu ne putem plictisi. pentru mine este partenerul perfect si stiu ca si eu sunt pentru el.

| nicky a răspuns:

Sinceritatea, in primul rand si da l-am ales in urma cu 12 ani cand ne-am casatorit.

| Floreenofficial a răspuns:

Nici eu nu am intalnit inca persoana potrivita, dar mai am rabdare! Cel mai mult imi doresc sa traiesc fericit toata viata alaturi de persoana de care ma voi casatori.Nu ma intereseaza foarte mult aceste "prietenii".

| siwel a răspuns:

Faptul ca il iubea pe Dumnezeu (nu religia) mai mult decat pe mine si asta mi-e garantia ca ma iubeste si pe mine pe toata viata, nu doar cand sunt la inaltimea asteptarilor ei.
A contat si ca mi-a placut cum arata si ca nu e materialista (ca nu voiam sa lucrez toata viata pentru a aduna jucarii) si ca e desteapta... ca sa am cu cine povestihappy iarta modestia happy

| elamit a răspuns:

Da l-am ales pe sotul meu, ma atras la el sinceritatea si modul lui de gandire.

| eduardd a răspuns:

Ochii domnisoara, ochii si fundu! happy

| OanaG a răspuns:

Inca nuhappy ...Sunt in cautare.

| valThina a răspuns:

Deocamdata suntem iubiti. ce m-a atras la el cel mai mult e sufletul lui big grin e sincer, ma iubeste, e frumos...adevaru e ca tot m-a atras la el

| Nita a răspuns:

Am prietena dar sper sa dureze cat de mult posibil relatia. Comportamentul si ochii ei :X

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Inca nu.happy Oricum, am destul timp.Deocamdata incerc sa ma ocup de scoalahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-ati
De viata nu, de prietenie lunga, da, este cald tandru, vine direct acasa, ma respecta este suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De viata nu...pentru ca e o varsta km frageda.am o viata inainte! nu ma complic de acumhappyhappyprieten am... dar nu de viatatongue