| Bastet a întrebat:

Intrebare logica:daca iti iei in data de 19 dec. un porc si pe 20 e ignatul, dar tu nu vrei sa il tai anul asta ci in 2011, porcul nu mai creste dupa 20 dec?

17 răspunsuri:
| carmen_4289 a răspuns:

Ba creste daca i dai mult sa manancerolling on the floor))

| DjTeolik a răspuns:

Bineinteles ca el creste daca o sa'i dai de mancare, cat timp nu'i dai nu creste

| Minks a răspuns:

laughing Logica mea imi spune ca nu a inteles. Reformuleaza.

| Rayyy a răspuns:

Cine a zis ca nu mai creste? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal

| BYBY a răspuns:

Nu mai creste logic, ca oricum si la anul` pe 20 e ignatul, si daca in tai, normal ca nu mai creste...happyFunda?!

| StefanS a răspuns:

Nu. O sa ii dai de mancare dar o sa ramana tot un purcel.
Hai serios acum. Logic ca o sa creasca. Daca ii dai de mancare, creste. Daca nu...creste slab.
Deci raspunsul meu pentru dumneavoastra este: Porcul o sa continuie sa creasca daca continui sa ii dai de macare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu creasca?rolling on the floor

| ColorfullColors a răspuns:

Logic ca mai creste. lol

| darrio2007 a răspuns:

Cum sa nu creasca. Dar asa este traditia de Craciun ca porcul sa se taie de Ignat.Asta nu inseamna ca nu mai creste.Va creste pana va muri de moarte naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ti-a spus prostia asta?

| DidudicaDi a răspuns:

Ba mai creste si il poti ingrasa bunic-me a luat un porc pe 11 dec si la taiat pe 12 aprilie ia mai crescut deci nu e adevarat porcul mai creste. funda/?

| ColorfullColors a răspuns:

Bah... Sa stii ca nu mai creste dupa 20 dec ca el stie ca a fost ignatul si stie ca dupa data aia el nu mai trebuie sa creasca... si atunci porcul nu mai mananca dupa 20 dec si cum l-ai luat si pe 19 dec, el o sa se creada taiat pana o sa-l tai tuh in 2011. Intelegi, nu?

Da' hai sa-ti pun eu o intrebare de logica: Eram sarcastica sau nu?

| Bastet explică:

Pamfletarul
pai daca de Ignat nu tai porcul, se spune ca nu mai creste, pentru ca si-a vazut cutitul...

| thealchemist a răspuns:

Nu, porcul stie cind e 20 decembrie si se opreste din crestere.
serios acum, care e intrebarea logica?

| cristiiiiiii a răspuns:

Cum zice profu meu de mate prostu se cunoaste dupa cum pune intrebarearolling on the floor

| Bastet explică:

Cristyyy

inseamna ca ti-ai auzit-o foarte des
*ahem*