| Cretzule a întrebat:

Intrebare pentru atei:Ce va face sa credeti ca Dumnezeu nu exista?

Răspuns Câştigător
| Lady Dee a răspuns:

Minunile savarsite de acesta

si faptul ca exista lumea.
pentru ca Dumnezeu a creeat pamantul si oamenii.

31 răspunsuri:
| Laurentziu2 a răspuns:

Oamenii destepti isi dau seama care este rolul lui "Dumnezeu" creat pe acest pamant dar in acelasi timp realizeaza si ca NU exista.
In acelasi timp, eu fiind ateu happy, cred in mine la puterea N.
Nu am nevoie de rahaturile altora, sperantele lor injectate in mine doar ca sa fiu mai bland si sa ma scuipe altii in cap si apoi sa stau ca prostu plangadu-mi de mila ca vai Dumnezeul meu nu ma ajuta si ca pun o lumanare ca sa ma ierte si alte rahaturi telenovelistice.

Prietenie, puterea adevarata e in voi si toti o avem.

Dumnezeu e o magie frumoasa de care am avut parte cand eram mic, dar a disparut odata ce m-am lovit cu capul, vorbind metaforic, de trotuarul realitatii crude in care ne aflam. Magia de a fi copil, magia de a visa fara limite, magia de a credere in mos craciun, mos nicolae, dumnezeu si altele.s-au dus.