| skrillex79 a întrebat:

Intrebarea suna asa:"Gandeste-te la o tara care incepe cu "D"cu a patra litera din tara pe care ai ales-o gandeste-te la un animal,dupa scrie culoarea animalului... happy Te-ai gandit la tarabig grinanemarca, animalul:elefant si culoarea:gri...:p :p (e adevarat?)

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A fost aleasa litera D fiindca sunt putine tari care incep cu aceasta litera, imi vin in minte doar Danemarca, Djibouti si Dominica. Nu stiu cati isi amintesc de ultimele doua, cred ca sunt foarte putini. La fel este si cu elefantul, care este cel mai cunoscut animal cu litera "e" (imi mai vine in minte elan, emu, enot) asa ca se explica "previziunea" cu tara, animalul si culoarea.

| Nastia a răspuns:

Nu.m-am gandit la Dacia, iapa

| CristianMarius a răspuns:

Ar mai fi Djibouti, Dominica dar e cam greu de retinut asa ca m-am gandit la Danemarca din prima tongue

Răspuns utilizator avertizat
| skrillex79 explică:

Danemarca* imi cer scuze