| meryem2000 a întrebat:

Imi spuneti si mie ceva trucuri de genul asta:

• Alege un număr între 1 şi 10.
• Înmulţeşte-l cu 9.
• Dacă este un număr din două cifre, adună-le.
• Acum scade 5.
• Asociază rezultatul unei litere a alfabetului, A fiind 1, B - 2 şi aşa mai departe.
• Gândeşte-te la o ţară care începe cu acea literă.
• Ia a doua literă a numelui ţării şi gândeşte-te la un animal care începe cu ea.
• Gândeşte-te la culoarea acelui animal.
Te gândeşti la un elefant gri din Danemarca

, apoi eu "citeam gandurie"

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Gandeste-te la capitala unei tari din Africa de vest, apoi la un anotimp si la o zi a lunii Ianuarie. Alege un numar intre 0 si 4, inmulteste-l cu 2. Daca ti-a dat un numar mai mare ca 10 aduna-l cu 5, daca nu, ai terminat.

| LouannaCutiepie a răspuns:

Pai, doar pe asta o stiu...

- Daca înmulțești vârsta ta cu 7, apoi cu 1443, va fi vârsta ta de 3 ori la rand